Șoferii care au încălcat viteza regulamentară au fost sancționați de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Feteşti, în cadrul unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere cauzate de viteza excesivă organizată pe 16 februarie.
Pentru abaterile săvârșite, polițiștii au aplicat 55 de sancțiuni contravenționale, din care 46 pentru nerespectarea regimului legal de viteză, în valoare de peste 19.500 de lei.
La acțiune au fost folosite autospecialele din dotarea I.P.J. Ialomița, prevăzute cu aparatură video – radar de supraveghere a traficului rutier și măsurare a vitezei de deplasare a autovehiculelor, acțiunea desfășurându-se în zonele și intervalele orare în care au fost înregistrate accidente rutiere pe raza municipiului Fetești.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor, acordarea de prim ajutor, […]
Fermierii din județul Ialomița sunt invitați, de joi până sâmbătă, în perioada 13 – 15 octombrie, la primul târg de agricultură dedicat fermei de familie. Evenimentul are loc pe Autostrada A1 București – Pitești, la […]
Opt persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 44 de ani, toate din municipiul Urziceni, au fost surprinse în flagrant de polițiști duminică, 19 iunie, în timp ce sustrăgeau deșeuri feroase din incinta unei societăți […]
Be the first to comment