Opt persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 44 de ani, toate din municipiul Urziceni, au fost surprinse în flagrant de polițiști duminică, 19 iunie, în timp ce sustrăgeau deșeuri feroase din incinta unei societăți comerciale și le încărcau într-o autoutilitară.
În urma verificărilor, polițiștii au stabilit că persoanele încărcaseră în autovehicul cantitatea de 1.120 kg deșeuri feroase, acestea fiind restituite unității economice.
Autoutilitara utilizată a fost ridicată și indisponibilizată, cercetările fiind continuate sub aspectul săvârșirii infracţiunii de „furt calificat”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Colectivul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița s-a mărit cu 15 subofițeri jandarmi. Aceștia sunt absolvenții Școlilor Militare de Subofițeri de Jandarmi Fălticeni și Drăgășani, promoția decembrie 2023 și au fost repartizați la Jandarmeria Ialomița, în […]
Salvatorii de la Detașamentul de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină miercuri, 14 aprilie, la un accident rutier petrecut pe DN 1D, în apropierea localității Bărbulești, în care au fost implicate două autoturisme. Două […]
Un bărbat din localitatea constănțeană Hârșova a fost împușcat mortal, noaptea trecută, în timp ce se afla la o partidă de vânătoare în zona Giurgeni. Potrivit IPJ Ialomița, vineri, 12 februarie, în jurul orei 21.30, […]
Be the first to comment