Echipele RAJA execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu, județul Ialomița.
Astfel, marți, 24 mai, în intervalul orar 08.00 – 17.00, se va sista furnizarea apei potabile consumatorilor din localitatea Dridu.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Aceștia roagă utilizatorii afectați de această oprire să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Impresionați de drama refugiaților ucraineni, locuitorii au răspuns afirmativ campaniei umanitare inițiate de Primăria municipiului Fetești și Consiliul Local, împreună cu unitățile școlare și spitalul municipal. Donațiile colectate la hala din Piața Mare și la: […]
Patru pompieri din cadrul ISU Dobrogea, colegi cu Viorel Dimboi care a decedat din cauza COVID-19, confirmați și ei ca fiind infectați cu noul coronavirus, sunt internați în Spitalul Municipal Fetești. În cadrul Detașamentului Cernavodă […]
Pompierii ialomițeni au reușit să găsească, sâmbătă, 3 iulie, trupurile celor doi bărbați, dați dispăruți după ce au căzut cu mașina în Dunăre, pe raza comunei ialomițene Bordușani. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al […]
Be the first to comment