Începutul de an aduce muzica bună la Slobozia. Pe 25 ianuarie este programat evenimentul Baricada FOLK la Slobozia. Sun & Sand Events aduce la Casa Municipală de Cultură un regal de cântec și poezie.
Mircea Baniciu, Adrian Bezna, Cătălin Stepa, Nicolae Zotta, OCRU (Adrian Mărgineanu și Dorin Pitariu) și Ovidiu Mihăilescu sunt pe afișul evenimentului.
Acest turneu reprezintă cel mai important eveniment al începutului de an. Artiștii vor ajunge la Iași, Galați, Constanța, București, Slobozia, Târgoviște, Brașov, Sibiu și vor încheia concertele pe 1 februarie la Cluj Napoca.
Biletele sunt disponibile în rețelele AmBilet.ro, BLT.ro sau la Casa Municipală de Cultură Slobozia de pe Bulevardul Unirii, nr. 6.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Și în acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a suplimentat efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările organizate pe raza județului Ialomița. Astfel, echipajele […]
O tânără în vârstă de 19 ani a ajuns, luni, 15 februarie, la spital, fiind lovită de autoturism în timp ce încerca să traverseze o stradă din Broșteni. Potrivit IPJ Ialomița, luni, în jurul orei […]
Doi tineri, de 22 de ani, respectiv, 27 de ani, au ajuns la spitalul din Slobozia după ce s-au răsturnat cu mașina pe un câmp de la marginea satului Gura Văii. Potrivit polițiștilor ialomițeni, accident […]
Be the first to comment