Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna octombrie 2023, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 5,93 milioane de lei.
Totodată, au fost efectuate auto-compensări din T.V.A.-ul de rambursat în valoare de 3,71 milioane lei.
Raportat pe fiecare subunitate teritoriala, volumul restituirilor efective de T.V.A. din luna octombrie a anului 2023, se prezintă astfel:
– Activitatea de colectare persoane juridice și fizice Slobozia – 2,42 milioane lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Urziceni – 955,38 mii lei;
– Serviciul Fiscal Municipal Fetești – 1,28 mii lei;
– Biroul de administrare a Contribuabililor Mijlocii Ialomița – 1,27 milioane lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile, în perioada 09 martie, ora 23.00 – 10 februarie, ora 06.00, pentru realizarea unor lucrări de racordare a noilor conducte la sistemul centralizat de alimentare cu apă, de […]
Doi indivizi s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în timpul unor verificări în trafic, beți la volan. În plus, unul dintre ei nu avea nici permis de conducere, acesta fiind reținut […]
Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor care alimentează cu electricitate localitatea Dridu-Snagov, din județul Ialomița, se va întrerupe furnizarea energiei, vineri – 17 noiembrie 2023, în intervalul orar 09.00 – […]
Be the first to comment