Un adolescent în vârstă de 16 ani, din comuna ialomițeană Movilița, a ajuns la spital, marți după-amiază, fiind rănit după ce căruța pe care o conducea a fost spulberată într-un accident rutier.
Potrivit polițiștilor ialomițeni, din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat de 31 de ani, din Amara, conducea un autoturism pe o stradă din localitatea Movilița, nu ar fi acordat prioritate de trecere într-o intersecție unui atelaj hipo, condus de un băiat de 16 ani din Movilița.
În urma accidentului căruța a fost distrusă iar adolescentul a fost rănit și a fost transportat la Spitalul Municipal Urziceni pentru îngrijiri medicale.
Atât șoferul cât și conducătorul atelajului au fost testați alcoolscop, rezultatul indicând valori negative. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR) a încheiat prima ediție a târgului național FarmConect România ce a avut loc în perioada 9 – 11 iunie la Slobozia, în centrul cordonului de porumb al României. […]
Un bărbat din Fetești a fost prins la volan deși nu are permis de conducere și se afla sub influența alcoolului. La data de 10 decembrie, în jurul orei 22:30, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului […]
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a anunțat că lucrările de reabilitare a Conacului Bolomey au intrat în faza finală. El a mai spus că își dorește ca acest conac să devină un punct de […]
Be the first to comment