Femeie rănită într-un accident rutier petrecut pe DJ 212, pe raza municipiului Fetești. FOTO ISU Ialomița
Salvatorii de la Stația de pompieri Fetești au fost solicitați să intervină joi, 8 aprilie, în jurul orei 11.30, la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme.
Potrivit ISU Ialomița, la locul evenimentului, salvatorii s-au deplasat de urgență cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SAJ Ialomița – substația Fetești, venit în sprijin.
„În urma accidentului, a rezultat o singură victimă conștientă și neîncarcerată, femeie în vârstă de aproximativ 30 de ani, care a fost monitorizată la locul intervenției. După acordarea primului ajutor medical, victima a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la Spitalul Municipal Fetești pentru investigații medicale suplimentare”, au transmis reprezentanții ISU Ialomița.
Pompierii au mai asigurat măsurile de prevenire a incendiului la locul accidentului și sablare carosabil.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Situația pestei porcine africane (PPA) rămâne îngrijorătoare în județul Ialomița, cu un număr total de 40 de focare în exploatații nonprofesionale. Potrivit Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Ialomița, cele mai afectate localități […]
În această perioadă, având în vedere contextul economic dificil cauzat de răspândirea infecției cu virusul COVID – 19, Agenția Națională de Administrare Fiscală a pregătit o serie de măsuri pentru sprijinirea mediului de afaceri. Cele […]
RAJA încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura electronică este legală, […]
Be the first to comment