Un salut solemn pentru personalul medical de la Spitalul Municipal Fetești. FOTO Captură video
Momente emoționante la Spitalul Municipal Fetești. Echipaje ale poliției, poliției locale, pompieri, jandarmeriei și armatei s-au deplasat în coloană până în fața unității medicale. Aici, a fost intonat imnul național, iar personalul medical a fost salutat și aplaudat.
Spitalul Municipal Fetești este unul dintre spitalele pentru care s-a decis să devină spital – suport COVID-19, iar această veste a demoralizat personalul medical și cetățenii orașului, neștiind exact despre ce este vorba. Pentru a le arăta că nu sunt singuri în această luptă cu inamicul nevăzut, forțele de ordine din fetești și-au arătat susținerea într-un mod solemn.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Poliția Română a luat toate măsurile necesare pentru un început de an școlar în liniște și siguranță, fiind efectuate verificări înainte de startul cursurilor, dar și stabilite priorități de acțiune după ce elevii vor începe […]
O ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița este programată în data de 12 februarie. Consiliul Judeţean Ialomiţa, în conformitate cu prevederile art.179 alin.2 lit.a) din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul Administrativ, se […]
Forțele de ordine ialomițene au fost la datorie în ultimele 24 de ore, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării cu virusul COVID-19. Potrivit […]
Be the first to comment