Centrul Cultural "Ionel Perlea" din Slobozia. FOTO Adrian Boioglu
Uniunea Artiștilor Plastici din România, filiala Slobozia, organizează joi, 3 noiembrie, de la ora 14.00, la Galeriile „Arcadia” de la Centrul Cultural „Ionel Perlea” din Slobozia, vernisajul expoziției „Salonul de toamnă 2022”.
Salonul îți propune să marcheze, și de această dată, nu numai cronologic, dar și cromatic, trecerea anotimpurilor, imprimată în memoria noastră.
Reunirea artiștilor în acest salon de toamnă, cu siguranță, aduce o pată de culoare în viața culturală a Bărăganului ialomițean, acest demers fiind susținut de Consiliul Județean Ialomița prin Proiectul „Arta plastică pentru Ialomița”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat de 41 de ani, din Coșereni, s-a ales cu dosar de cercetare penală după ce a fost depistat la volanul unui autoturism, pe raza comunei, în timp ce avea o alcoolemie de peste […]
Jandarmii din cadrul Inspectoratului Județean Ialomița au sărbătorit marți, 14 iunie, Ziua Mondială a Donatorului de Sânge împreună cu personalul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, fiind conștienți de lipsa acută a sângelui care se resimte […]
Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină miercuri, 22 decembrie, la un accident rutier petrecut pe DJ 201, în localitatea Bărcănești, în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit […]
Be the first to comment