Probleme cu apa în județul Ialomița. FOTO Arhiva ILnews
Pentru realizarea lucrărilor de racordare a unui rezervor colector la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, echipele RAJA SA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile de luni, 31 octombrie, de la ora 23.00, până marți, 01 noiembrie, la ora 05.00.
Astfel, în acest interval de timp, vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din municipiul Țăndărei.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile. Totodată, rugăm utilizatorii afectați de această lucrare să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, Primăria Slobozia recomandă contribuabililor să evite deplasarea la ghișeele prin Direcției Impozite și Taxe Locale și să utilizeze serviciile online. „În acest scop, venim în sprijinul cetățenilor […]
Peste 200 de kilograme de pește și o plasă monofilament au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cadrul filtrelor rutiere organizate la sfârșitul săptămânii trecute. Potrivit IPJ Ialomița, sâmbătă, 13 noiembrie, polițiștii din Țăndărei au […]
Comitetul Local pentru Situații de Urgență Fetești s-a întrunit joi, 12 martie, și a aprobat următorul Plan de măsuri pentru gestionarea situației apărute ca urmare a proliferării infecțiilor cu virusul COVID-19. Direcția Tehnică a Primăriei […]
Be the first to comment