Echipele furnizorului de energie electrică vor executa joi, 11 mai, lucrări de întreținere și reparații la nivelul instalațiilor din localitatea Dridu.
Fără curent, Stația de Pompare Dridu nu va putea funcționa, iar abonații din această localitate vor fi afectați de lipsa apei, în intervalul orar 09.00 – 16.00.
„Ne cerem scuze tuturor consumatorilor afectați, pe care îi asigurăm că, de îndată ce lucrările de la nivelul rețelei cu energie electrică se vor finaliza, echipele de intervenție RAJA vor relua furnizarea apei potabile”, au transmis reprezentanții RAJA.
Totodată, aceștia roagă utilizatorii afectați de această lucrare să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Două persoane, un bărbat și o femeie, au ajuns la spital sâmbătă, 10 iulie, rănite într-un accident rutier petrecut pe DN 2A, în comuna ialomițeană Bucu. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, […]
În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni împreună cu jandarmi și polițiști locali, au desfășurat acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de alertă. La aceste […]
Polițiștii ialomițeni au confiscat, miercuri, nouă metri cubi de material lemnos în urma unei sesizări privind un posibil transport ilegal de lemne. Pentru neregulile constatate au fost aplicate sancțiuni în valoare de 39.000 de lei. […]
Be the first to comment