Inspectoratul Școlar al județului Ialomița a anunțat că de la începerea școlii în format fizic patru elevi și doi angajați în unități de învățământ din Ialomița au fost confirmați cu COVID-19.
Astfel, potrivit ISJ Ialomița, la data de 15 februarie situația epidemiologică la nivelul unităților de învățământ din județul Ialomița se prezintă astfel:
Număr clase cu activitate suspendată la data de 15 februarie: 7
Număr elevi confirmați în perioada 8 – 14 februarie: 4
Număr angajați confirmați în perioada 8 – 14 februarie: 2
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță că monitorizează atât dinamica scenariilor de funcționare a unităților de învățământ preuniversitar din județ, cât și situația epidemiologică a acestora.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Peste 70 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale precum și pentru verificarea modului de respectare a reglementărilor legale instituite în perioada stării de alertă în cadrul unei acțiuni de […]
Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat în ultimele 24 de ore acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de […]
Polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au desfășurat în ultimele 24 de ore acțiuni de verificare cu efective mărite pe raza întregului județ, cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de […]
Be the first to comment