Primarul Municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche, a semnat contractul de finanțare pentru proiectul de modernizarea a iluminatului public stradal, susținut de Administrația Fondului de Mediu prin programul “Sprijinirea eficienței energetice și a gestionării inteligente a energiei în infrastructura de iluminat public.”
Proiectul prevede achiziționarea și instalarea a 600 de corpuri de iluminat stradale cu LED precum și achiziționarea și instalarea unui sistem de dimare/telegestiune.
Valoarea totală a proiectului este de 1.187.585,05 lei, inclusiv TVA, contribuția proprie a Municipiului Fetești fiind de 189.986 lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 28 octombrie, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, trei tineri cu vârste cuprinse între 21 și 26 ani, cercetați pentru comiterea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice […]
Prima ediție a Concursului de cultură și educație financiar-contabilă (etapa județeană) cuprins în Calendarul Concursurilor naționale școlare finanțate de către Ministerul Educației – 2023 la secțiunea Concursuri școlare pe domenii/ discipline de studiu- poziția 41, […]
Echipaje de la Detașamentul Slobozia – Garda de Intervenție Slobozia, cu o autospecială pentru stingere, o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD și două echipaje ale SAJ Ialomița au intervenit astăzi, în jurul orei 12.35 […]
Be the first to comment