Lucrările la Grădinița din Dudești avansează. FOTO Primăria Fetești
Lucrările de construcție la noua grădiniță din cartierul Dudești a municipiului Fetești sunt în curs de desfășurare, fiind montat acoperișul și fiind realizată instalația electrică.
Noua grădiniță, care face parte din cadrul Școlii Gimnaziale „Mihai Viteazul”, are cinci săli de clasă. Ea va fi dată în folosință pentru copiii din această zonă, care nu vor mai fi nevoiți să studieze în apartamentul închiriat de la fostul I.A.S. Fetești. După finalizarea construcției, administrația publică locală trebuie să o doteze cu mobilier și cu o centrală termică.
Proiectul, în valoare de 2.505.554, 54 lei, este realizat de Ministerul Educației Naționale prin Programul Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 10.
Lucrările la Grădinița din Dudești avansează. FOTO Primăria Fetești
Lucrările la Grădinița din Dudești avansează. FOTO Primăria Fetești
Lucrările la Grădinița din Dudești avansează. FOTO Primăria Fetești
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Procurorii parchetului de pe lângă judecătoria Urziceni au întocmit un dosar penal pentru infracțiunea de combatere a răspândirii bolilor. Indiciile duc către omul de afaceri și politician, Viorel Cataramă. Afaceristul și-a exprimat public intenția de […]
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor, acordarea de prim ajutor […]
O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite într-un grav accident rutier petrecut, vineri seară, pe DN 2A, la ieșirea din municipiul Urziceni către Coșereni. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, […]
Be the first to comment