Copil de 10 ani, accidentat pe DN 2A, în apropiere de localitatea Balaciu. FOTO IPJ Ialomița
Un copil de 10 ani a ajuns la spital, sâmbătă, 13 februarie, după ce a fost lovit de un autoturism, pe DN 2A, în apropiere de localitatea Balaciu.
Potrivit IPJ Ialomița, din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat în vârstă de 38 de ani conducea un autoturism pe DN 2A, ar fi accidentat un copil ce se angajase în traversarea străzii.
„În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a pietonului, un minor în vârstă de 10 ani. Acesta a fost preluat de un elicopter SMURD”, au precizat reprezentanții IPJ Ialomița.
Șoferul a fost testat cu aparatul Drager, rezultatul indicând o valoare negativă. Se efectuează cercetarea la fața locului sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Autoritatea Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben ce afectează și județul Ialomița în perioada 23-25 martie, perioadă în care vremea se va răci accentuat în toată țara, devenind treptat deosebit de rece pentru […]
Un șofer a fost depistat de polițiștii din Ialomița în timp ce circula cu o viteză de 184 km/oră pe un sector de drum unde limita maximă este de 90 km/oră. “În această dimineață, un […]
Primăria Municipiului Fetești va distribui, începând de miercuri, 9 noiembrie, și până pe data de 22 noiembrie, la Sala de Sport a Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară (la Avion), pachetele cu ajutoare alimentare care provin […]
Be the first to comment