ANAF a anunțat faptul că au fost stabilite prețurile medii ale produselor agricole în vederea calculării veniturilor anuale brute obţinute prin arendare valabile în anul 2020. Acest lucru s-a făcut printr-o hotărâre a Consiliului Județean Ialomița care produce efecte începând cu data de 1 ianuarie 2020.
În vederea calculării veniturilor anuale brute obţinute din cedarea folosinţei bunurilor prin arendare valabile în anul 2020, au fost stabilite prețurile medii ale produselor agricole, prin Hotărârea Consiliului Judeţean Ialomiţa nr. 167/17.12.2019, după cum urmează:
grâu – 0,70 lei/kg;
orz – orzoaică – 0,64 lei/kg;
rapiţă – 1,67 lei/kg;
floarea soarelui – 1,39 lei/kg;
porumb – 0,63 lei/kg,.
Contribuabilii interesați pot accesa hotărârea mai sus menționată AICI.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat în ședință ordinară, marți, 30 martie, de la ora 14.00, în Sala Europa. Pe ordinea de zi a ședinței figurează discutarea și adoptarea următoarelor 18 proiecte de hotărâre: proiect […]
Salvatorii ialomițeni au fost solicitați să intervină sâmbătă, 2 iulie, pentru căutarea unui băiat în vârstă de aproximativ 15 ani, posibil înecat într-o baltă artificială de pe raza localității Bărcănești. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de […]
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină sâmbătă, 21 august, pentru găsirea unui bărbat ce fusese dat dispărut în apele Brațului Borcea al Dunării, pe raza comunei Făcăeni. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență […]
Be the first to comment