În perioada Sărbătorilor Pascale, o parte din ialomițeni au ales să petreacă sărbătorile în contextul actualei situații de urgență, însă au existat și excepții. Drept urmare, persoanele găsite în neregulă, au fost sancționate.
Jandarmeria Ialomița a acționat în perioada Sărbătorilor Pascale, la nivelul județului, cu 271 de jandarmi, aplicând 118 sancțiuni contravenționale în valoare de 326.600 lei.
Cei mai mulți au acționat pe raza orașului Țăndărei – 235 de jandarmi din cadrul Grupării Mobile Constanța în sprijinul efectivelor proprii, fiind aplicate 20 de sancțiuni în cuantum de 68,000 de lei.
Totodată, în această perioadă efectivele Jandarmeriei au fost solicitate să intervină la șapte evenimente în sprijinul Poliției,dintre care două pentru a aplana conflicte în desfășurare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
DSVSA Ialomița avertizează că reprezintă un risc pentru sănătate consumul de carne de porc, fără a fi verificată în sensul infestării cu Trichinella spiralis “Având în vedere situația epidemiologică sub raportul apariției și evoluției unui […]
Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) – Biroul Teritorial Ialomița au dispus reținerea pe o perioadă de 24 de ore a unui bărbat, pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de […]
În vederea executării lucrărilor de conectare a instalațiilor hidraulice aferente Stației de Pompare din orașul Căzănești, județul Ialomița, RAJA SA va întrerupe furnizarea apei din noaptea de joi, 08 decembrie, ora 22.00, până vineri, 09 […]
Be the first to comment