Spitalul Județean de Urgență Slobozia. FOTO Paul Alexe
Un accident de muncă a avut loc, luni, 5 septembrie, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, un muncitor fiind rănit după ce a căzut de la etajul 3.
Conducerea unității medicale a anunțat că starea de sănătate a muncitorului este stabilă.
“În data de 5 septembrie, o persoană angajată la lucrările de renovare și modernizare a spitalului a suferit o cădere accidentală de la etajul 3 al unității de îngrijiri medicale. Au fost anunțate toate instituțiile competente în vederea demarării unei anchete, iar muncitorul a fost internat pentru investigații, starea sa fiind stabilă”, a transmis Spitalul Județean de Urgență Slobozia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Peste 37.000 de lei, 4.000 de euro, un pistol, trei arme tip airsoft, obiecte contondente precum și documente de interes operativ au fost ridicate în urma celor 26 de percheziții domiciliare efectuate în dimineața zilei […]
Astăzi – 06 octombrie 2023, s-a înregistrat o avarie la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Grânelor din localitatea Fetești-Gară, județul Ialomița. Pentru remedierea acesteia, se sistează furnizarea apei potabile în intervalul […]
În ultima zi din luna martie, polițiștii ialomițeni au intervenit la 65 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, au constatat 14 infracțiuni și au aplicat peste 250 de sancţiuni contravenționale. Astfel, pe parcursul zilei de […]
Be the first to comment