În această dimineață, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 7 percheziții domiciliare, în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de camătă și șantaj.
Din cercetări a reieșit că persoanele bănuite ar fi oferit sume de bani persoanelor din municipiul Urziceni și din localitățile învecinate, pentru care percepeau dobânzi foarte mari.
Prejudiciul cauzat prin activitatea infracțională este de aproximativ 30.000 de lei.
În cauză, vor fi puse în executare 17 mandate de aducere.
Suportul de specialitate a fost asigurat de Direcția Operațiuni Speciale din Poliția Română.
La acțiune participă luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un număr de 26.210 de doze de vaccin de la Moderna vor fi distribuite miercuri, 03 februarie, către centrele regionale din țară, pentru vaccinarea, cu prima doză, a persoanelor planificate în platforma de programare. Transportul […]
În acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va suplimenta efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările cu public numeros organizate pe raza județului. Astfel, […]
Polițiștii ialomițeni au intervenit pe parcursul week-end-ului la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, au constatat 17 infracțiuni și au aplicat 450 de sancțiuni contravenționale. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița, în perioada […]
Be the first to comment