Semnarea contractului pentru construirea unui teren sportiv în municipiul Fetești. FOTO Primăria Fetești
Un nou teren sportiv multifuncțional, cu gazon sintetic, se va construi la Fetești, cu susținere financiară nerambursabilă în valoare de 400.000 lei (inclusiv TVA) de la ADI Ialomița, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală.
Potrivit Primăriei Municipiului Fetești, președintele Consiliului Județean, Marian Pavel, și primarul Laurențiu Șonchereche au semnat marți, 21 septembrie, contractul de finanțare pentru acest obiectiv de investiții.
Terenul, prevăzut cu nocturnă și cu toate echipamentele necesare, va fi destinat activităților sportive: baschet, fotbal, handbal și tenis.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și Grupării de Jandarmi Mobile Constanța vor fi angrenate, în perioada 03 – 09 noiembrie, în misiuni de asigurare a măsurilor de ordine și siguranță publică pe […]
Un șofer de camion nu a ținut cont de indicatoarele rutiere existente în zona Podului rutier de la Țăndărei, care atenționau asupra înălțimii maxime admise, astfel că a mastodontul a intrat în plin în pod. […]
Situația pestei porcine africane (PPA) rămâne îngrijorătoare în județul Ialomița, cu un număr total de 40 de focare în exploatații nonprofesionale. Potrivit Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Ialomița, cele mai afectate localități […]
Be the first to comment