Miercuri dimineața, începând cu ora 10.00, va avea loc un nou exercițiu “Miercurea alarmelor”.
Sirenele din țară vor emite semnalul „Alarmă aeriană”, care are rolul de prevenire a populației civile asupra apariției pericolului.
Începând cu luna august a anului 2017, IGSU desfășoară exerciții de alarmare în prima zi de miercuri din fiecare lună, destinate testării mijloacelor tehnice existente la nivel național și îmbunătățirii timpului de reacție al autorităților în situații speciale de urgență.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trei șoferi care nu dețineau permis de conducere au fost depistați de polițiștii din Ialomița. Potrivit IPJ Ialomița, la data de 13 ianuarie, în jurul orei 13:00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au […]
Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR-Plus la Primăria Urziceni, consideră că principalele probleme ale orașului sunt în acest moment lipsa locurilor de muncă, curățenia precară și starea deplorabilă a infrastructurii. „Uneori oamenii din exterior au capacitatea […]
Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat noi acțiuni în vederea verificării modului în care se respectă normele impuse prin Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Potrivit […]
Be the first to comment