Polițiști din cadrul Secției Regionale Transporturi Constanța – Biroul Siguranță Publică și Protecția Călătorilor, au găsit duminică, 06 august, un copil de cinci ani, din municipiul Fetești, care călătorea singur în trenul IR 1928 București – Constanța.
Copilul se afla în tren fără supravegherea vreunui adult, iar explicația lui a fost uluitoare: plecase voluntar de la domiciliu, fără știința părinților, cu intenția de a ajunge în județul Constanța, la plajă. Din fericire, micuțul nu prezenta semne vizibile de violență și a asigurat polițiștii că nu a fost victima niciunei infracțiuni.
În cauză au fost sesizați specialiști din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Constanța, iar copilul a fost internat în Centrul de primire minori în regim de urgență Aluniș Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În perioada 30.11- 03.12 a.c., jandarmii ialomițeni au executat un număr de 63 de misiuni de asigurare a ordinii și liniștii publice, atât la evenimentele și ceremonialele militare desfășurate cu ocazia Zilei Naționale a României, […]
Copiii de la Școala Gimnazială „Ion Heliade Rădulescu” și de la Colegiul Național „Grigore Moisil” din Urziceni vă invită într-o lume mai bună, cu #plasticzero, la expoziția de benzi desenate, realizate în cadrul proiectului „Endless […]
Peste 1.600 de elevi din județele Constanța, Tulcea, Brăila, Buzău, Vrancea, Ialomița și Călărași au participat la campania „Candidat la studenție”, organizată de Universitatea „Ovidius” din Constanța, în perioada octombrie-noiembrie 2020. 400 dintre aceștia au […]
Be the first to comment