Ceremonialul de învestire în funcţia de subprefect al județului a Tudoriței Ionescu
În ședința de Guvern din data de 21 mai a fost aprobată Hotărârea nr. 399, publicată în Monitorul Oficial nr. 431 din 22.05.2020 privind exercitarea, cu caracter temporar, în condițiile legii, a funcției publice de subprefect al județului Ialomița de către Tudorița Ionescu.
Drept urmare, luni 25 mai, în sala de ședințe a Instituției Prefectului județului Ialomița, în prezența Secretarului de Stat din cadrul Ministerului Afacerilor Interne – coordonator pentru relațiile cu Instituțiile Prefectului, Gheorghe Sorescu, și a șefilor structurilor MAI, a avut loc, într-un cadru restrâns, ceremonialul de învestire în funcţia de subprefect al județului a Tudoriței Ionescu.
Gheorghe Sorescu a dat citire Hotărârii de Guvern, după care Tudorița Ionescu a depus jurământul și a mulțumit celor prezenți pentru încrederea acordată.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au executat 17 percheziții domiciliare, joi dimineață, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în municipiul București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de furt calificat din locuințe […]
După perioada incendiară a sfârșitului de săptămână, în care pompierii militari au intervenit la peste 20 de incendii de vegetație uscată, în ultimele 24 de ore au fost solicitați să intervină la încă cinci incendii […]
În perioada 30 noiembrie – 03 decembrie a.c., nu au fost înregistrate evenimente deosebite, poliţiştii ialomițeni fiind prezenți la datorie pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și prevenirea producerii oricăror evenimente negative. […]
Be the first to comment