Trecere gratuită cu ocazia zilei podului peste Dunăre între Giurgeni și Vadu Oii
Vehiculele rutiere de transport persoane cu cel mult 8+1 locuri pe scaune, inclusiv conducătorul auto (autoturisme), care trec podul peste Dunăre între Giurgeni și Vadu Oii, nu vor achita vineri, 23 decembrie, tariful de trecere.
Potrivit Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, acest lucru este posibil fiindcă data de 23 decembrie este considerată „Ziua Podului”, iar autoturismele pot trece fără achitarea tarifului.
Decizia este luată în conformitate cu prevederile pct. 41 din Anexa nr. 4, lit. B, Tarife de trecere pentru utilizarea podului peste Dunăre între Giurgeni – Vadu Oii a Ordinului MT nr. 1836/2018 cu modificările și completările ulterioare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Fetești anunță că au început lucrările de construire a celui de-al doilea teren sportiv multifuncțional cu gazon sintetic și sistem de iluminat nocturn, din vecinătatea Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești. Obiectivul de investiții […]
La data de 29 martie polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele, au oprit, pe raza comunei Bărbulești, pentru control, un autoturism condus de un bărbat de 27 ani. În urma verificărilor efectuate, […]
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența […]
Be the first to comment