Pieton rănit într-un accident rutier produs în Urziceni. FOTO arhivă IPJ Ialomița
Un accident de circulație soldat cu rănirea a unui pieton s-a produs, luni seară, în jurul orei 21.00, pe raza orașului Urziceni.
Potrivit IPJ Ialomița, din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat în vârstă de 51 de ani, din comuna Gârbovi, conducea un autoturism pe Calea București, în interiorul localității Urziceni, ar fi fost surprins de apariția bruscă a unui pieton din partea stânga, pe care l-a acroșat ușor cu partea laterală stângă.
„În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a pietonului în vârstă de 20 de ani. Acesta a fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul din Urziceni pentru îngrijiri medicale”, au precizat polițiștii ialomițeni.
Șoferul a fost testat alcoolscop, rezultatul indicând o valoare negativă. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pe parcursul week-end-ului forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au […]
Trei persoane au fost rănite luni, 29 noiembrie, într-un un accident de circulație petrecut pe DJ 203 B, între localitățile Manasia și Gârbovi, ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme și o autoutilitară. Potrivit Inspectoratului […]
Județul Ialomița prin Consiliul Județean Ialomița aduce la cunoștință publică intenția de atribuire de contracte de finanţare nerambursabilă de la bugetul propriu pentru activităţi sportive din cadrul programului sportiv de utilitate publică ,,Promovarea sportului de […]
Be the first to comment