Pompierii au fost solicitați să intervină în zonele cu drumuri blocate de zăpadă. FOTO ISU Ialomița
Situația în județul Ialomița a revenit la normal. Încă din seara de 6 februarie s-au deszăpezit toate drumurile, iar circulația a revenit la normal, potrivit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița.
Cu toate acestea, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a luat decizia de a menține patru unități de învățământ închise și în cursul zilei de 7 februarie. Este vorba de școlile din localitățile Grivița, Sălcioara, Scânteia, Valea Ciorii.
De asemenea, în dimineața de 7 februarie, doar în localitatea Valea Ciorii erau probleme cu furnizarea energiei electrice, fiind afectați 870 consumatori.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Mai multe străzi din zona Fetești Gară au rămas astăzi, fără apă din cauza unei avarii. Ca urmare a unei avarii înregistrare pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe […]
Sportivii secției de KEMPO de la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia au răspuns invitației Federației Române de Kempo și, pe 1 iunie, de Ziua Copilului, au participat la evenimentul organizat cu acest prilej la Stadionul […]
Polițiștii au desfășurat o acțiune preventivă la trei unități de învățământ din Slobozia. Potrivit IPJ Ialomița, la data de 30 ianuarie, cu ocazia sărbătoririi Zilei Internaționale pentru Nonviolență în Şcoală, polițiștii din cadrul Biroului Siguranță […]
Be the first to comment