RAJA SA va executa vineri, 14 ianuarie, devierea unui tronson din conducta de alimentare cu apă potabilă de pe strada Călărași din orașul Fetești, județul Ialomița.
În vederea realizării acestor operațiuni, în intervalul orar 08.00 – 14.00, se va sista furnizarea apei către consumatorii din cartierul Fetești Oraș, precum și către cei din localitatea Vlașca.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru remedierea situației și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp. Totodată, rugăm toți utilizatorii afectați să îşi asigure rezerva minima de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi întreruptă alimentarea cu apă”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Serviciului Poliției Transporturi Ialomița, cu sprijinul polițiștilor Compartimentul de Analiză și Prevenire a Criminalității și Biroului Siguranță Școlară au desfășurat, în dimineața zilei de joi, 11 mai, activități informative de prevenire a […]
Magazinele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise miercuri, 20 iulie, zi desemnată la nivelul industriei ca Ziua Energeticianului. În celelalte zile, magazinele Enel vor funcționa după programul obișnuit: de luni […]
Primăria Municipiului Fetești, prin Serviciul Public de Asistență Socială, organizează campania umanitară „Alături de refugiații din Ucraina!” și va deschide marți, 01 martie, un punct de colectare a ajutoarelor în incinta Pieței Agroalimentare din cartierul […]
Be the first to comment