RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 24 mai, în intervalul orar 08.00 – 16.00, în localitatea Dridu, pentru executarea lucrărilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în parametrii optimi”, au transmis reprezentanții societății.
Totodată, aceștia roagă utilizatorii afectați de lucrări să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în anul 2023, conform selecției naționale, T.V.A. în valoare de 102,64 milioane de lei, cu 6,81 milioane lei mai mult decât în anul 2022. […]
Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de “Marți, 13” o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri “ghinionul” prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând cu […]
Proiectul bugetului județului Ialomița s-a aflat, joi, în dezbatere publică, la întâlnirea desfășurată în Sala “Europa” a Consiliului Județean Ialomița fiind prezenți toți cei interesați de alocările bugetare, reprezentanți ai conducerii Consiliului Județean Ialomița și […]
Be the first to comment