Probleme cu apa în județul Ialomița. FOTO Arhiva ILnews
În vederea executării lucrărilor de modernizare la nivelul Gospodăriei de apă din satul Dridu, echipele RAJA întrerup furnizarea apei potabile în această localitate, joi, 06 octombrie, în intervalul orar 10.00 – 13.00.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în perioada estimată”, au transmis reprezentanții societății.
Totodată, ei îi roagă pe utilizatorii afectați de această lucrare să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Forțele de ordine ialomițene au fost la datorie în ultimele 24 de ore, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării cu virusul COVID-19. Potrivit […]
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină joi, 17 februarie, pentru căutarea unei persoane dispărută, posibil înecată în râul Ialomița, pe raza municipiului Slobozia. Potrivit ISU Ialomița, la locul solicitării, s-au deplasat de urgență două […]
Un accident de circulație, soldat cu rănirea a trei persoane, între care una grav, a avut loc vineri, 30 aprilie, în jurul orei 12.30, pe DN 2, în localitatea Lilieci. Potrivit IPJ Ialomița, din verificările […]
Be the first to comment