Primăria Fetești începe lucrările de reabilitare și modernizare a străzilor 9 Mai și Petru Rareș. FOTO cu rol ilustrativ
Primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche, a semnat ordinul de execuție a lucrărilor de reabilitare și modernizare a străzilor 9 Mai și Petru Rareș.
Acestea fac parte din proiectul european „Creșterea nivelului educațional prin reabilitarea și modernizarea Școlii Gimnaziale Aurel Vlaicu și a spațiilor publice urbane în Municipiul Fetești”.
Graficul de execuție prevede realizarea terasamentelor, a infrastructurii și structurii celor două străzi, amenajarea trotuarelor, a rigolelor de scurgere și a drumurilor laterale, precum și amenajările pentru siguranța circulației.
Lucrările vor începe săptămâna viitoare, având un termen de execuție de 12 luni. Valoarea acestora este de 4.293.425 lei, iar banii provin de la Uniunea Europeană, de la bugetul de stat și bugetul local.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost anunțat în cursul zilei de 22 aprilie despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din orașul Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat […]
Inspectoratul de Poliție Județean Ialomița a continuat activitățile de verificare a modului în care se respectă prevederile Legii nr 55 din 2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Au continuat […]
Pagube mari pentru o familie din localitatea Moldoveni după ce o țigară aruncată la întâmplare a aprins materialele inflamabile din apropiere, iar focul s-a extins la o anexă din gospodărie. În dimineața de 3 mai, […]
Be the first to comment