Pe strada Liviu Rebreanu din municipiul fetești au început lucrările de întreținere a trotuarului și de amenajare a locurilor de parcare pe porțiunea rămasă neasfaltată.
Proiectul de asfaltare a străzii este realizat de Primăria Fetești prin societatea „Drumuri Municipale Fetești”, fondurile fiind asigurate din bugetul local. Reamintim că de la sfârșitul lunii februarie, strada a fost destinată circulației rutiere pe un singur sens.
Lucrări similare se vor efectua și pe străzile: Bucegi și Ardealului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Restricțiile de circulație nu s-au ridicat, iar amenzile multe și mari date în perioada stării de urgență nu au fost o lecție pentru mulți. Drept urmare, polițiștii ialomițeni continuă depistarea de persoane care ies din […]
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară taxabilă în România, fiind astfel obligați să își modifice […]
Patru persoane au fost rănite luni, 22 noiembrie, într-un accident rutier petrecut pe DN 2, în apropiere de Coșereni, în care au fost implicate șapte autoturisme. Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județeană Ialomița, din verificările […]
Be the first to comment