Polițiștii din Slobozia s-au sesizat din oficiu, duminică, 11 aprilie, cu privire la faptul că la domiciliul unui bărbat în vârstă de 37 de ani, este în desfășurare o petrecere privată, unde nu sunt respectate normele impuse de autorități, pentru limitarea răspândirii cu SARS-CoV-2.
Potrivit IPJ Ialomița, în acest context, polițiștii, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni s-au deplasat la imobilul respectiv, pentru efectuarea de verificări, fiind identificate 16 persoane participante.
Atât organizatorul cât și persoanele prezente au fost sancționate contravențional conform Legii 55/2020, cu amenzi în valoare de 4.250 de lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Consiliul Județean Ialomița a lansat un anunț de licitație privind concesionarea pe loturi, prin licitație a unor bunuri aparținând domeniul privat al județului Ialomița, în comuna Giurgeni. Informații generale privind concedentul: Județul Ialomița, cod fiscal […]
Jocurile de cărți se mențin între variantele populare de forme de divertisment în timpul liber. Există desigur jocuri virtuale, inclusiv pe smartphone, care prezintă jocurile de cărți în formă digitală, însă cele offline rămân de […]
Sute de hectare de vegetație uscată au ars în zona localității Fierbinți Târg după ce cineva a aprins intenționat focul. A fost nevoie ca pe lângă echipajele ISU Ialomița să fie chemate echipaje și din […]
Be the first to comment