Mai multe străzi din zona Fetești Gară au rămas astăzi, fără apă din cauza unei avarii.
Ca urmare a unei avarii înregistrare pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe DN 3B din zona Fetești Gară (jud. Ialomița), se sistează furnizarea apei potabile astăzi – 27 martie 2024.
Ca urmare, în intervalul orar 09.00 – 14.00, sunt afectați de lipsa apei consumatorii de pe străzile Silozului, Alexandru Ioan Cuza și Târgului.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din Orașul Fierbinți Târg au fost solicitați să intervină luni, 31 iulie, în jurul orei 05.00, printr-un apel la 112, după ce un bărbat în vârstă de 32 de ani din localitatea Fierbinții de […]
În vederea executării lucrărilor de conectare a instalațiilor hidraulice aferente Stației de Pompare din orașul Căzănești, județul Ialomița, RAJA SA va întrerupe furnizarea apei din noaptea de joi, 08 decembrie, ora 22.00, până vineri, 09 […]
Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Barbu Catargiu” al județului Ialomița va începe luni, 14 iunie, o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor „Salvator din pasiune”. Potrivit ISU Ialomița, candidații care doresc să se […]
Be the first to comment