Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița. FOTO Mitică Raftu / ILnews
Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu, la ILnews TV.
Cu acest prilej, Octavian Săvoiu a vorbit despre implicarea sa în alegerile locale și de ce nu vrea să candideze.
El a explicat cum funcționează Alianța Dreapta Unită în Ialomița și ce candidați va avea la Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița.
Octavian Săvoiu s-a mai referit la proiectele principale pentru primărie și pentru județ, la afacerile legate de agricultură, a povestit de ce se implică în politică.
Liderul USR Ialomița a caracterizat organizația USR Ialomița și a spus ce alianțe post electorale vrea să facă.
De acum ne vedem și pe CD TV – televiziunea digitală cu cea mai mare acoperire din Sud Estul României: Constanța, Tulcea, Ialomița și Călărași.
Cele mai bune emisiuni și reportaje sunt pe www.cdtv.ro
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din localitatea Sudiți, RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 12 august, în intervalul orar 08.00 – 16.00. Vor fi afectați de […]
În calitatea sa de autoritate contractantă, Consiliul Județean Ialomița dorește achiziționarea unui teren în suprafață cuprinsă între minim 35.000 și maxim 55.000 de metri pătrați, în vederea construirii unor instalații prevăzute prin Planul Județean de […]
Prefectul județului Ialomița a participat, marți, 15 martie, la „Comisia de Dialog Social Ialomița“, întrunire susținută în sala de ședințe a Instituției Prefectului Ialomița. Având în vedere contextul economic actual, serios afectat de creșterile costurilor […]
Be the first to comment