Jandarmii au verificat respectarea Ordonanțelor Militare. FOTO IJJ Ialomița
Jandarmii ialomițeni au acționat în cursul zilei de 3 aprilie pe raza orașului Țăndărei pentru combaterea nerespectării Ordonanțelor militare în vigoare. Astfel au fost aplicate 12 sancțiuni în valoare de 70.650 lei conform Ordonanței de Urgență nr. 1/1999.
De asemenea, patrula de jandarmi independentă de pe raza orașului a verificat peste 100 de persoane, asupra cărora a fost dispusă măsura izolării la domiciliu.
Până la acest moment, efectivele Jandarmeriei Ialomița a executat un număr de 4 însoțiri ale convoaielor cu persoane asupra cărora li s-a dispus măsura carantinării, până la limitele de județ și o însoțire a unei persoane care nu a respectat măsura izolării la domiciliu, și astfel a fost transportată la centrul de carantină.
Jandarmii au verificat respectarea Ordonanțelor Militare. FOTO IJJ Ialomița
Jandarmii au verificat respectarea Ordonanțelor Militare. FOTO IJJ Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Jandarmii ialomițeni au asigurat intervenția la 21 evenimente semnalate prin sistemul unic de urgență 112 sau prin alte mijloace, 5 dintre ele fiind pentru intervenții la atacuri canine, iar 2 pentru eliminarea pericolului provocat de […]
Consiliul Județean Ialomița, împreună cu Centrul Cultural „Ionel Perlea” și Uniunea Artiștilor Plastici din România, filiala Slobozia organizează expoziția personală de pictură „Animus”, a artistei Roxana Căluță. Expoziția va fi găzduită de Centrul Cultural „Ionel […]
Președintele Consiliului județean Ialomița, Marian Pavel, alături de Liviu Gabriel Mușat, directorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, au semnat joi, 28 aprilie, contractul de finanțare pentru proiectul „Creșterea eficienței energetice a sediului […]
Be the first to comment