Accident rutier pe DN2A, în localitatea Ciochina. FOTO ISU Ialomița
Salvatorii ialomițeni au fost solicitați să intervină, duminică dimineață, la un accident rutier produs pe DN 2A, în care au fost implicate un autocamion și un autoturism.
„La locul solicitării s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare, o autospecială de stingere, o autospecială SMURD și un echipaj SAJ Ialomița”, au precizat reprezentanții ISU Ialomița.
În urma accidentului, șoferii celor două autovehicule, cu vârstele de aproximativ 46 de ani și 53 de ani, au fost răniți ușor.
„Victimelor, conștiente și neîncarcerate, le-a fost acordat primul ajutor medical de către echipajele de la locul intervenției. După examinare, acestea au refuzat transportul la spital”, au mai transmis sursele citate.
Militarii au acționat pentru eliberarea și sablarea carosabilului, precum și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului.
Accident rutier pe DN2A, în localitatea Ciochina. FOTO ISU Ialomița
Accident rutier pe DN2A, în localitatea Ciochina. FOTO ISU Ialomița
Accident rutier pe DN2A, în localitatea Ciochina. FOTO ISU Ialomița
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un accident între două autoturisme și o autoutilitară a avut loc în localitatea Movilița, iar un bărbat a fost transportat la spital. Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit la un […]
Polițiștii ialomițeni au intensificat în cursul zilei de sâmbătă acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID – 19 și a respectării Hotărârilor Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. […]
Pompierii ialomițeni au fost prezenți la datorie 24 de ore din 24 pentru intervenția imediată la solicitările cetățenilor și gestionarea optimă a situațiilor de urgență, produse la nivel local. Stingerea incendiilor și acordarea de prim […]
Be the first to comment