![](https://www.ilnews.ro/wp-content/uploads/2020/12/WhatsApp-Image-2020-12-14-at-19.55.46-678x381.jpeg)
O femeie de 37 de ani din comuna Gura Ialomiței este cercetată penal pentru că, la scurt timp după ce a provocat un accident rutier în care a fost rănită ușor, a fugit din spital pentru a nu-i fi prelevate probe biologice.
Astfel, potrivit polițiștilor ialomițeni, accidentul a avut loc în municipiul Slobozia, după ce o femeie în vârstă de 37 de ani, din comuna Gura Ialomiței, care conducea un autoturism pe strada Tipografiei din municipiul Slobozia, a intrat în coliziune cu un autovehicul condus de o femeie de 36 de ani, din municipiul Slobozia.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a șoferiței de 37 de ani, ce a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru îngrijiri medicale. Ulterior, aceasta a părăsit unitatea medicală fără aviz, sustrăgându-se de la prelevarea de mostre biologice.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și refuzul sau sustragerea de la prelevarea mostrelor biologice.
Be the first to comment