![Accident rutier la Slobozia. FOTO IPJ Ialomița](https://www.ilnews.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-13-at-09.32.41-678x381.jpeg)
Două persoane au fost rănite într-un acident rutier, în Slobozia, după ce au intrat cu mașina într-un copac.
Potrivit IPJ Ialomița, la data de 12 decembrie a.c., în jurul orei 21:45, pe DN2A, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu vătămarea corporală a 2 persoane.
Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un tânăr în vârstă de 18 ani, din comuna Dragalina conducea un autoturism pe DN2A, ar fi pierdut controlul volanului și a intrat intr-un copac de pe marginea drumului.
În urma impactului conducătorul auto a fost rănit, precum și un pasager in vârstă de 17 ani, aceștia fiind transportați pentru îngrijiri medicale la Spitalul din Slobozia.
Șoferul a fost testat cu aparatul din dotare, rezultând că acesta nu a consumat băuturi alcoolice.
În continuare se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Be the first to comment