Amendați cu 60.000 de lei după ce au fost prinși abandonând deșeuri în spațiu public. FOTO Primăria Fetești
Doi bărbați din Fetești au fost amendați marți, 6 aprilie, cu câte 30.000 de lei fiecare, după ce au fost prinși abandonând deșeuri pe un teren aflat în cartierul Coloniști.
Potrivit Primăriei Fetești, polițiști locali împreună cu reprezentanți ai Gărzii Naționale de Mediu Ialomița și ai primăriei au participat marți, 6 aprilie, la o acțiune privind protecția mediului, având ca scop depistarea și sancționarea persoanelor care depozitează deșeurile pe domeniul public.
Ei au surprins doi bărbați din Fetești abandonând deșeuri în zona Fundătura din cartierul Coloniști.
Cele două atelaje hipo din care au fost descărcate deșeurile au fost confiscate, iar bărbații au fost sancționați cu amendă contravențională în valoare totală de 60.000 de lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Direcția de Administrare a Domeniului Public și Privat Fetești, județul Ialomița, organizează concurs de recrutare în vederea ocupării unui post vacante de muncitor necalificat II – 1 post în cadrul Compartimentului Administrare Cimitire; muncilor calificat […]
Sute de persoane și de mașini au fost verificate de polițiști în Fetești, în urma acțiunii Blocada. Potrivit IPJ Ialomița, în cursul zilei de 29 februarie, în intervalul orar 15:00-18:00, în cadrul acțiunii Blocada, desfășurată […]
Agenția Națională de Integritate (ANI) a constatat starea de incompatibilitate în cazul fostului viceprimar al orașului Amara, Daniel Ionuț Mihai. Astfel, potrivit ANI, Daniel Ionuț Mihai s-a aflat în stare de incompatibilitate în perioada 30 […]
Be the first to comment