O avarie la nivelul sursei care asigură alimentarea cu apă a orașului Fierbinți-Târg a survenit vineri, 21 iulie, iar pentru remedierea acesteia, echipele RAJA au sistat furnizarea apei potabile.
Astfel, abonații din orașul Fierbinți-Târg cu localitățile componente: Fierbinții de Sus, Fierbinții de Jos și Grecii de Jos, vor fi afectați de lipsa apei până la ora 15.00.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanţii RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna septembrie a anului 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 85,05 milioane lei, cu 12,15 milioane lei mai mult […]
Un bărbat de 53 de ani din comuna Sfântu Gheorghe a lovit cu o sticlă în față o minoră de 15 ani și a fost reținut pentru gestul său. Potrivit IPJ Ialomița, poliţiştii Secției nr. […]
Anual, în sezonul cald, un număr considerabil de persoane, de cele mai multe ori copii își pierd viața pentru că se aventurează la scăldat în locuri deosebit de periculoase. Astfel, este important ca cetățenii să […]
Be the first to comment