Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, marți, 23 iunie, până la ora 15.00.
Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din localitatea Dridu.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții RAJA SA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Detașamentul de pompieri Slobozia a intervenit pentru lichidarea unui incendiu, produs la o locuință, în orașul Amara. La locul evenimentului s-au deplasat de urgență trei echipaje de salvatori, cu două autospeciale de stingere cu apă […]
Dacă vrei să petreci o seară relaxantă la cinematograf, atunci te așteptăm să participi la acest concurs. Redacția ILnews oferă șansa cititorilor publicației să câștige 3 invitații duble la Happy Cinema Slobozia. Câștigătorii au la dispoziție […]
Prin ordinul Departamentului pentru Situații de Urgență, măsura de carantină zonală a municipiului Slobozia a fost prelungită pentru încă o săptămână. „Din păcate, incidența cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 a fost, joi, 26 noiembrie, de […]
Be the first to comment