„Cu capul în mâine”, expoziție a Adelinei Laura Cîmpeanu la Centrul Cultural „Ionel Perlea” Slobozia
Consiliul Județean Ialomița, împreună cu Centrul Cultural „Ionel Perlea” și Uniunea Artiștilor Plastici din România, filiala Slobozia organizează expoziția „Cu capul în mâine”, a artistei Adelinei Laura Cîmpeanu.
Expoziția va fi găzduită de Centrul Cultural „Ionel Perlea” Slobozia, iar vernisajul acesteia va avea loc marți, 19 aprilie, de la ora 14.00, la Galeriile Arcadia.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pe parcursul week-end-ului, polițiștii ialomițeni au intervenit la 298 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, au constatat 47 de infracțiuni și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a sancțiunilor aplicate se ridică […]
Două persoane, un bărbat și o femeie, au ajuns la spital sâmbătă, 10 iulie, rănite într-un accident rutier petrecut pe DN 2A, în comuna ialomițeană Bucu. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, […]
În vederea calculării veniturilor anuale brute obţinute din cedarea folosinţei bunurilor prin arendare valabile în anul 2022, au fost stabilite preturile medii ale produselor agricole, prin Hotărârea Consiliului Judeţean Ialomiţa nr. 166/30.08.2022, după cum urmează: […]
Be the first to comment