Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare de căldură persistentă și disconfort termic accentuat pentru toată țara, valabilă în zilele de 29, 30 iunie și 1 iulie.
În intervalul menționat valul de căldură se va extinde și se va intensifica în toate regiunile. Temperaturile maxime vor fi cuprinse în general între 33 și 37 de grade.
Disconfortul termic va fi ridicat în zonele de câmpie și de podiș, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși pragul critic de 80 de unități.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna septembrie, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Potrivit AJFP Ialomița, în urma acestor verifică s-au înregistrat următoarele […]
Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni, au fost solicitați să intervină luni, 26 iulie, la un incendiu izbucnit la acoperișul unei case din comuna Manasia. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, […]
Ținând cont de evoluția epidemiologică la nivelul României, precum și de prognoza de creștere a numărului de cazuri de infectare cu SARS-CoV-2, în scopul limitării acestui virus în comunitate și implicit în rândul salariaților instituției, […]
Be the first to comment