Trecerea la ora de vară nu afectează circulația trenurilor de călători.
Începând de duminică 26 martie 2023, în activitatea de transport feroviar se va trece la ora oficială de vară, astfel, ora 03.00 devenind ora 04.00. Ora de vară este valabilă până în ziua de 29 octombrie 2023, la ora 04.00.
În noaptea de 25/26 martie 2023, la nivel național trenurile de călători și marfă vor fi îndrumate din stațiile de formare, până la ora 03.00, care devine ora 04.00. Trenurile care au plecări programate între orele 03.01 și 04.00 vor intra în circulație cu întârziere față de ora din livretul de mers.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au confiscat peste 140 de kilograme de pește. Potrivit IPJ Ialomița, în cursul zilei de 18 februarie, în jurul orelor 12:30, polițiștii din cadrul Secției nr.7 Poliție Rurală Platonești au depistat în flagrant […]
Județul Ialomița se va afla timp de două zile sub cod roșu de caniculă. Administrația Națională de Meteorologie a emis această avertizare valabilă în zilele de 13 și 14 iulie. În Crișana, Banat, Oltenia, Muntenia și […]
La finalul acestei săptămâni, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine publică pe timpul desfășurării mai multor competiții sportive. Astfel, jandarmii ialomițeni vor fi prezenți la meciurile dintre A.F.C. […]
Be the first to comment