Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile ]n cursul zilei de 3 februarie, în intervalul orar 11.00 – 15.00.
În acest timp, nu vor avea apă la robinete consumatorii din Cartierul Sinistrați precum și cei de la blocul 160 (scările 33 – 36).
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp“, au transmis reprezentanții RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Consiliul Judeţean Ialomița se convoacă de îndată, în sistem on-line, în ședință, în ziua de joi, 08 iunie, de la ora 11.00, pe ordinea de zi aflându-se șase proiecte de hotărâre. Acestea sunt: proiect de […]
Echipajele pompierilor din județul Ialomița au fost la datorie non-stop, în ultimele 72 de ore, intervenind în peste 50 de misiuni de salvare și gestionare a situațiilor de urgență la nivel local. Astfel, aceștia și-au […]
Pompierii din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au fost alertați să intervină, joi seară, pentru căutarea unui bărbat care s-a rătăcit într-o pădure din apropierea comunei Bucu. Potrivit ISU Ialomița, la locul indicat s-au deplasat […]
Be the first to comment