Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, județul Ialomița echipele de intervenție RAJA SA au fost nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 18 ianuarie, până la ora 16.00.
Sunt afectați de lipsa apei abonații de pe străzile: Gavrilescu, Iliescu, Florilor, Dispensarului, Școlii Vechi, Vasile Popescu, București și Nordului.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție deplasate la fața locului vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Forțele de ordine din județul Ialomița au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Potrivit IPJ Ialomița, polițiștii au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte […]
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că, luni 22 ianuarie 2024, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului fiscal cu privire la aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare: – Formularul 010 “Declarația […]
Consiliul Județean Ialomița este responsabil pentru implementarea Programului pentru școli (Lapte, Corn și Măr) în perioada 2017 – 2023 și a acordat o deosebită atenție derulării tuturor procedurilor pentru îndeplinirea la timp și în parametrii […]
Be the first to comment