Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină sâmbătă, 9 aprilie, pentru a stinge flăcările izbucnite la un autoturism, pe o stradă din municipiul Fetești.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, la fața locului s-a deplasat o autospecială de lucru cu apă și spumă din cadrul Stației de Pompieri Fetești.
„Din fericire, nu au fost înregistrate victime, însă s-a deteriorat compartimentul motor al autoturismului și planșeul de bord al acestuia”, au precizat reprezentanții ISU Ialomița.
Cel mai probabil, incendiul s-a datorat unui cablu electric defect.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 46 de ani, din municipiul Slobozia, care și-ar fi lovit soția. Potrivit IPJ Ialomița, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliței […]
Județul Ialomița se va afla începând de marți după amiază sub cod galben de ploi și de vânt. Avertizarea este valabilă până miercuri dimineața. Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteorologică de vreme […]
În acest final de săptămână, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a suplimentat efectivele angrenate în misiuni, în vederea asigurării unui climat de ordine și siguranță la manifestările cu public numeros organizate pe raza județului. Astfel, […]
Be the first to comment