Echipele RAJA vor executa joi, 26 mai, lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți din județul Ialomița.
Astfel, în intervalul orar 08.00 – 17.00, se va sista furnizarea apei potabile consumatorilor din cele două localități.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create abonaților afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Totodată, aceștia roagă utilizatorii afectați de această oprire să își asigure rezerva minimă de apă pentru consum și uz casnic în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În urma a trei percheziții domiciliare efectuate de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, au fost descoperite și ridicate în vederea indisponibilizării peste 800 de kg. de articole pirotehnice. La data de 27 decembrie a.c., […]
Patru persoane au ajuns la spital după ce au fost implicate într-un accident rutier petrecut sâmbătă, 5 iunie, pe DN 2, pe raza satului ialomițean Cotorca. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, salvatorii de […]
Este multă agitație, în această perioadă, pe drumurile din comuna ialomițeană Consâmbești. Primăria a reușit să facă rost de banii necesari pentru modernizarea rețelei de drumuri din localitate. Așadar, se lucrează intens la asfaltare și […]
Be the first to comment