Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 02 iulie, în intervalul orar 09.00 – 15.00.
Vor fi afectați de lipsa apei toți consumatorii din localitatea Dridu.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp. Totodată, rugăm toţi consumatorii afectaţi de această oprire să își asigure rezerva minimă de apă, pentru consum şi uz casnic, în perioada în care va fi sistată alimentarea cu apă”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
RAJA S.A. aduce la cunoștință tuturor abonaților că, în ziua de 1 Mai – Ziua Muncii și în perioada sărbătorilor Pascale, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Programul […]
Patru persoane au ajuns la spital vineri, 31 decembrie, după ce autoturismul în care erau s-a răsturnat în apropierea localității Alexeni Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița, la fața locului au intervenit […]
Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze integrat, împreună cu celelalte structuri teritoriale cu atribuții în domeniul ordinii și siguranței publice, în contextul prevenirii și combaterii răspândirii COVID-19. Potrivit IPJ Ialomița, în ultimele 24 de ore au […]
Be the first to comment