Acțiune a polițiștilor rutieri pe raza județului Ialomița. FOTO IPJ Ialomița
Polițiștii rutieri ialomițeni au acționat în cursul nopții trecute, în intervalul orar 22.00 – 02.00, pe principalele artere din județ pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de accidente și pentru depistarea șoferilor care conduc sub influența alcoolului sau a substanțelor interzise.
Potrivit IPJ Ialomița, în cadrul activităților desfășurate, polițiștii au verificat peste 150 de autovehicule și au legitimat 170 de persoane. În urma celor constatate, polițiștii au aplicat 35 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 20.450 de lei, pentru nerespectarea normelor legale la regimul rutier.
De asemenea, au fost reținute în vederea suspendării trei permise de conducere și au fost retrase două certificate de înmatriculare.
Astfel de acțiuni continuă pentru ca riscul rutier să înregistreze valori descendente.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația ILnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe ILnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Mai multe localități din județul Ialomița primesc finanțare pentru proiectele depuse în cadrul Programului Județean de Dezvoltare Locală – Ialomița 2020. Semnarea contractelor de finanțare are loc în cursul zilei de 30 aprilie în Foaierul […]
Un proiect important pentru administrația publică din comuna ialomițeană Scânteia, demarat încă din anul 2017, prinde contur. Este vorba despre realizarea rețelei de canalizare menajeră și a stației de epurare, un proiect cu finanțare PNDL, […]
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021 este termenul limită de depunere a opt declarații fiscale. Acestea sunt: – “Declaraţie privind obligaţiile de plată la bugetul de stat” – […]
Be the first to comment